MOBILNÍ LANOVÉ CENTRUM
Prostřednictvím mobilního lanového centra Vám nabízíme postavení nízkých i vysokých lanových překážek přímo na Vaší akci. Chcete-li svým účastníkům umožnit prožít pocit osmimetrových výšek a přitom je nevystavovat žádnému riziku, pak je to ideální možnost. Dle Vašeho přání přidáme třeba opičí dráhu, slaňování nebo hry s lany na týmovou spolupráci. Vše, co k tomu potřebujeme, je několik vhodných stromů - tedy dostatečně silných, zdravých a vysokých. Bezpečný materiál i zkušené instruktory už dodáme my :)
  • Co to jsou lanové překážky?
Zpravidla se jedná o "konstrukci" z lan a dalších materiálů (trámky, pneumatiky), která tvoří netypický problém. V nejjednodušším případě ji mohou tvořit dvě překřížená lana napnutá mezi dva stromy a Vašim úkolem je dostat se od jednoho stromu k druhému.
Nejčastěji se rozlišují lanové překážky nízké (spodní část překážky ve výšce zhruba 0,5 - 1m) a vysoké (ve výškách 5 - 8m), zde se k zabezpečení před pádem používá horní jištění, na podobném principu jako na některých lezeckých stěnách.
Další dělení je možné na překážky individuální, kdy ji zdolává jednotlivec, a týmové, při kterých musí spolupracovat nejméně dva lezci, aby ji zvládli překonat. Nutnost spolupráce přidává překážkám další rozměr.
  • Opravdu je to bezpečné?
Ano, vysoké lanové překážky jsou bezpečné - za předpokladu dodržení některých kritérií.
Kvalitní a bezpečný materiál - veškeré vybavení, které při stavbě používáme, je udržované a certifikované (minimálně jeden z certifikátů UIAA nebo CE, nejčastěji oba).
Správně postavené překážky - vycházíme z metodiky akreditovaných seminářů staveb lanových překážek, nejnamáhanější části překážek zdvojujeme.
Odborné vedení programu - každý z našich programu vede držitel licence Instruktor lanových aktivit I. třídy, někteří instruktoři pracovali v lanových centrech Proud a všichni prošli základním školením o stavbě, provozu a bezpečnosti lanových překážek.
  • A kolik to stojí?
Přesná cena samozřejmě závisí na Vašich konkrétních požadavcích - kde budeme stavět, kolik si toho budete přát, jak dlouhý bude program, kolik bude potřeba instruktorů...
Aspoň pro představu zde máme modelový program, které pro Vás můžeme zrealizovat:
- 6 nízkých překážek, 4 vysoké překážky, z toho jedna týmová (v případě dostupných vhodných stromů - tedy rovné, pevné, rozumně tlusté a nejlépe bez větví - jinak může stavba trvat déle a tedy stihneme postavit méně překážek)
- délka trvání programu přibližně tři hodiny
- ve vzdálenosti přibližně 40km od Třebíče
- ideální pro skupinu 24 dětí, ale není problémem ani 30
Program zahrnuje drobnou iniciativní hříčku, nácvik jištění na nízkých i vysokých lanech (zhruba od 12 let, mladší jistíme my - samozřejmě, můžeme jistit i starší), vlastní lezení na nízkých i vysokých překážkách.
Cena programu je 4000,- Kč pro neziskové organizace, dětské tábory či oddíly, školy.
Cena pro firemní klientelu je dvojnásobná, 8000,- Kč. Zážitek osmimetrové výšky je vyzývavá atrakce stejně tak pro děti jako pro dospělé...

Náplň programu samozřejmě přizpůsobíme Vašemu přání. Obecně lze říct, že nízké překážky jsou výrazně levnější než vysoké, čím dále k Vám pojedeme, tím bude také cena vyšší.
  • Jak si náš program objednat?
Pokud Vás naše nabídka zaujala, ozvěte se nám na email lana@halahoj.org. Obratem Vás kontaktujeme a domluvíme se s Vámi na podrobném zrealizování programu. Rovněž sem můžete směřovat i dotazy k mobilnímu lanovému centru.

Těšíme se na spolupráci :)