LARPY

Rakety Hamásu až příliš dlouho zabíjely izraelské občany a ničily židovské chrámy. Je na čase tomu učinit přítrž. Vláda teroristů a atentátníků jasně ukázala, že nemá snahu udržet mírový proces na Blízkém Východě, když odmítla prodloužit vyjednané příměří. Další střely, z nichž krvácí půda Šalamounových dětí, jsou jen výsměchem našim demokratickým zásadám. Avšak operace Lité olovo není válkou a není ani odvetou. Nezabíjíme palestinské civilisty. Jde nám o zajištění bezpečnosti Izraele a obnovení mírových snah. A pokud je to nutné, ano, budeme tyto principy hájit se zbraní v ruce.
Ehud Barak (Izraelský ministr obrany)

Ještě nevychladly prskavky v oknech křesťanského světa, když se otevřely hranice střeženého Pásma Gazy. Ven nikdo nevyšel, ale těžká vojenská technika začala proudit dovnitř Palestinské autonomie.

Napínavý larp čerpá z prostředí kontroverzního útoku izraelských jednotek proti muslimským teroristům z ledna roku 2009. Skupina devíti lidí je nucena ukrýt se před palbou do jednoho z vybydlených bytů v městě Gaza. Rozděluje je víra, politické přesvědčení a možná i něco víc.

Nastolená témata těží z multikulturního střetu a zahrnují celou oblast lidského života od role ženy ve společnosti až po náboženské a ideologické rozpory. I pro tuto komplexnost a nutnost správného pochopení podstaty konfliktu, doporučujeme larp hráčům od 18 let.

Na hru se není nutné nějak speciálně připravovat, byť iniciativě se meze nekladou. Všechny podstatné informace získáte společně se svojí postavou přímo na místě. Pouze máte-li doma arabský šátek (tzv. “arafatku”), můžete ji vzít s sebou.
Je příběhovým dramatem čerpajícím z prostředí francouzské avantgardy. Vypráví o rodinných tajemstvích a skrývaných touhách a aktualizuje prastará témata lásky a smrti.

Paříž třicátých let je bouřícím kotlem umělecké Evropy. Z prachu vyčerpaného dadaismu zde povstal nový umělecký směr, surrealismus. Svrhnul stará tabu a nastolil řád nesmyslu a snu.

André Onirique je uznávaným básníkem, vede skupinu podobně smýšlejících přátel z uměleckých kruhů, má krásnou ženu a hodného syna. Přesto se mu život začíná ztrácet pod rukama, protože přestává rozeznávat hranici mezi realitou a sněním. Pomůže mu rodina a přátelé najít cestu nazpět?

Lunapark život je larpem pro pět osob (čtyři muži a jedna žena) a hraje se tzv. jeep formou, která v tomto podání nejvíce připomíná improvizační divadlo.


Kde se mohu zeptat na další informace?
Petr "Čiki" Kuběnský
cikous1@centrum.cz
776 862 638