ČAJNÍK
Nebe je věčné a země stálá. Proč přetrvávají?
Protože nežijí pro sebe.
                                            Tao Te Ťing
ČERNÉ ČAJE
V Číně též nazývané červené (podle barvy nálevu). Tyto čaje putují ke zpracování přímo z plantáží. Lístky se nejprve nechávají zvadnout za současného vhánění vzduchu při předepsané teplotě a vlhkosti. Během vadnutí se z listů vypařuje voda, měknou, ztrácejí lesk, stávají se křehkými a šednou.

ASSAM
Černý indický čaj. Bývá nazýván tmavým, hustým, krémovitým nápojem s plnou, zaobalenou chutí. Vzniká rozemletím, trháním a svinováním. Byl objeven v roce 1823 po dobytí indického Assámu.

EARL GREY
černý čaj s aroma bergamotového oleje, podáváme s mlékem a medem. Název pochází od hraběte Charlese Greye, který čaj objevil.

LAPSANG SOUCHONG
Čaj se silnou kouřovou vůní, nazýván jako „pánský čaj“. Je zřejmě nejostřejší z černých čajů. Číňané tento druh neznají, prý se připravuje pouze pro export na podivné hoře, zvané Puon Shan. Čaj se udí jako šunka ve zvláštních místnostech nad kouřem borového dřeva, jenž impregnuje listy.

MODRÁ HORA
Jemný lahodný čaj s květy chrpy. Díky příjemně pronikavé vůni si tento čaj zaručeně oblíbíte.

PU-ERH
Jen částečně fermentovaný čaj se silným aroma připomínající sklepení starých buddhistických klášterů. Jen opravdový čajomil ocení jeho „zatuchlou“ zemitou příchuť, která je nejvýraznější po prvním louhovaní. Možné zalévat několikrát po sobě. Snižuje hladinu cholesterolů v krvi.

VANILLA TEA
Černý čaj s vanilkou.Vyznačuje se lahodnou chutí a pronikavou vůní.

ZELENÉ ČAJE
Zelený čaj dává světle žlutý až zelený nálev nahořklé chuti. Farmakologické účinky jsou mnohem silnější než u ostatních čajů. Výroba zeleného čaje zdomácněla zejména v Číně a Japonsku. Lze jej použít na další nálev, aniž by ztratil na kvalitě.

DARJEELING GREEN
Zelený indický čaj. Všechny Darjeelingy jsou pěstovány v nadmořských oblastech nad 2000 metrů. Je to nejjemnější, špičkový druh výroby listového čaje.

GENMAICHA
Má jedinečnou příchuť, získanou smícháním japonských čajů druhu Bancha nebo Sencha s praženým ječmenem, rýží nebo popkornem.

CHUN MEE - PAVOUČÍ SEN
Zelený čaj známý svojí specifickou chutí.

JASMÍNOVÝ
Zelený čínský čaj ovoněný květy jasmínu, který dodává nálevu jedinečnou vůni a chuť. Zásluhou jasmínu je potlačena hořká chuť typická pro zelené čaje.

MALÝ BUDDHA
Čaj příjemné vůně, na kterém si určitě pochutnáte.

SENCHA CHERRY
Zelený čaj Sencha, ochucený cherry a vyrobený dle japonské technologie Sencha. Zelený nápoj chutná trochu svíravě a mírně po trávě. Je to křehký a jemný jarní čaj.

TUAREG
Zelený čaj známý svojí výraznou chutí a vůní.

VÁNOČNÍ ČAJ
Čaj, který mluví sám za sebe.

YUNNAN GREEN
Zelený čaj pocházející z čínské provincie Yun-nan „Jižní mrak“, je jedním z nejstarších čajů na světě.

ZALA YUNANA TEJ
Francouzský znalec čaje se o něm vyjadřuje jako o „Moka čaji“, jehož podstata je bohatá a neobyčejně silná. Jeho lístky mají neuvěřitelně elegantní tvar.

OOLONG
Polozelené, polofermentované či jinak nazvané, se připravují podobně jako čaje zelené, pouze s tím rozdílem, že fermentace je „v půli“ přerušena sušením. Bohatý obsah silic dodává tomuto čaji velmi silné povzbuzující účinky. Listy jsou hnědozelené až skoro černé barvy.

TI KWAN YIN
Tento čaj je nejslavnější z čínských oolongů. Někdy nazýván bohyní milosrdenství. Je do jisté míry buddhistickým ekvivalentem Madony. Podle jedné z čínských knih získal čaj svůj název díky vzhledu zpracovaných listů, které jsou tmavé jako železo a těžší než u ostatních odrůd. Listy se dají použít na mnohem více zalití než listy většiny jiných odrůd.

BÍLÉ ČAJE
Tyto čaje jsou specialitou provincie Fujian v Číně. Získávají se sušením nefermentovaných listových pupenů, které se vyznačují stříbřitým ochmýřením listů. Na trzích se vyskytují většinou ve směsích. Čisté bílé čaje jsou pro velmi malé množství, jež se sklízí, velice vzácné. Bílý čaj je považován za zvláště účinný prostředek ke snižování horkosti, zmírnění vlivu vlhkosti a povzbuzení trávicí soustavy.

PAI MU TAN - BÍLÁ PIVOŇKA
Větší množství bílé pivoňky vypadá jako kupa kytic s drobounkými bílými květy a šedozelenými lístky. Hotový nápoj má jasnou, oranžově žlutou barvu.

SHOU MEI - OBOČÍ DLOUHÉHO VĚKU, OBOČÍ STARCE
Nápoj připravený z lehce spařených, nestáčených a sluncem vysušených stříbřitých lístků Shou Mei. Je světlé, hnědavě oranžové barvy a nasládlé chuti.

WHITE MONKEY - BÍLÁ OPIČKA
Velmi kvalitní bílý čaj lahodné chuti.

MATE
Listy mate pražením obohacené o podmanivě nasládlou chuť. Čaj z listů cesmíny paraguajské, který vás udrží v bdělosti po celou noc. Zalévá se několikrát po sobě.

MATE GREEN
Neochucené, nepražené mate.

MATE KARNEVAL
Pražené listy cesmíny paraguajské.

MATE LEMON
Mate s citrónovou příchutí.

ROOIBOS
Jihoafrická bylina Aspalatus Linearis roste v kapské oblasti. Neobsahuje kofein a pro své blahodárné účinky na organismus je ideálním nápojem ke každodennímu popíjení. Podle japonských vědců má blahodárné účinky na zpomalení stárnutí organismu.

ROOIBOS ČERVENÝ

ROOIBOS KLEOPATRA

BYLINKY

HEŘMÁNEK
Jedna z nejužívanějších bylin v lidovém léčitelství. Působí protizánětlivě a je účinná při nemocech z nachlazení.

LÍPA
Čaj má jemnou aromatickou vůni a nasládlou chuť. V lidovém léčitelství je velice oblíben při všech chorobách z nachlazení.

MATEŘÍDOUŠKA
Čaj z mateřídoušky se vyznačuje velice výrazným aroma. Působí účinně proti kašli a dezinfikuje trávicí trakt. Čaj má velice uklidňující účinky.

MÁTA
Tato vytrvalá bylina se vyznačuje příznivými účinky na nervovou soustavu, mírní bolesti a uvolňuje křeče. Mátový čaj je velice osvěžující a lahodný. Možné podávat také s citrónem.

RELAX
Směs bylin se vyznačuje zklidňujícím, uvolňujícím a relaxačním působením na celý organismus.

OVOCNÉ
Vzhledem k tomu, že čaj má velice silné absorpční vlastnosti,přidávají se k němu květy, které se rozprostřou na lískách a nechají se spolu s čajem několik dní. Pro efekt se pak k čaji přidává nepatrné množství použitých květů.

BABIČČINA ZAHRÁDKA
Směs plodů s výraznou vůní a rubínovou barvou. Podává se se lžičkou na vybírání ovoce ze dna hrníčku.

BORA BORA
Vynikající osvěžující nápoje pro každou příležitost.

INDIÁNSKÉ LÉTO
Směs plodů s pronikavou vůní. Podává se rovněž se lžičkou na vybírání ovoce.

IBIŠEK
Ovocný, osvěžující čaj s květy ibišku.

PORCOVANÉ

ZELENÝ ČAJ
Výběrový zelený čaj z Číny bez vedlejších příprav. Nálev je světle žluté barvy se silným aroma a hořce svíravou chutí.

ČERNÝ - PIGI ČAJ
Vyznačuje se slámově hnědou barvou nálevu a jemnou čajovou vůní a chutí.

PROTIBOLÍSTKOVÝ ČAJ
Čaj, který uleví od jakékoliv bolístky.

CITRÓNOVÝ ČAJ
Ovocný aromatický čaj obohacený vitamínem C s příchutí citrónu a zázvoru.

PICKWICK DLE VÝBĚRU
Ovocný čaj podle vlastní chuti.